. فوم بتن کیان، شرکت فوم بتن کیان، فوم بتن، کف سازی، Foambeton، کیان - شیب بندی پشت بام

شیب بندی پشت بام

- علت شیب بندی با فوم بتن

به دليل وزن مخصوص پایین فوم بتن و آسان بودن تهيه آن مي‌توان کف تمامي طبقات را بعد از اتمام کارهاي تاسيساتي با آن پوشانده و بلافاصله عمليات بعدي را مستقيما روي آن انجام داد. سيال بودن فوم بتن باعث مي شود تمامي درزهاي موجود در ساختمان را پر کرده و سطحي صاف ويکنواخت را ايجاد کند.

یکی ازنکات مهم در مورد فوم بتن زود خشک شدن آن است که این امر موجب تسریع فرآیند کار‌ شده و باعث صرفه جویی در نیروی کار، زمان و از همه مهم تر هزینه ها می شود.

مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده است. به طور مثال اگر قطعه ای فوم بتن با وزن فضایی 700 تا 800 کیلوگرم بر مترمکعب که حداقل 8 سانتی‌متر ضخامت داشته باشد را به حرارت 1270 درجه سانتی‌گراد برسانیم این دما را تحمل می کند و اصولا در وزن های پایین غیر قابل احتراق است بنابراین در هنگام قیرگونی و ایزوگام کردن پشت بام به مشکل برنمی‌خوریم.

این مزیت فوم بتن  در صنعت کاربردی است که می توان به کوره های صنعتی، کوره های تنور نانوایی ها و محیط های شوفاژخانه ها و ... اشاره کرد.

خصوصیات منحصر به فرد فوم بتن که از آن ها می توان از عدم یخ‌زدگی و فرسایش ناشی از آن نام برد باعث شده که فوم بتن برای پوشش پشت بام مورد توجه ویژه کارفرمایان قرار گیرد.

- عملیات اجرایی قبل از شیب‌بندی پشت بام

در مرحله اول پیشنهاد ما به کارفرمایان این است که پشت بام خود را تمیز کنند. وجود هرگونه ضایعات، نخاله و گچ سبب اختلال در پروسه کاری می شود. به طور مثال وجود گچ در کف طبقات موجب  پوکی بتن می شود زیرا گچ آب موجود در فوم بتن را کاملا به خود جذب می کند.

کروم‌بندی امری ضروری در کف سازی به وسیله فوم بتن است زیرا خط تراز شما را به ما می دهد. نحوه کروم‌بندی در پشت بام  به دو صورت انجام می گیرد:

کروم خطی

کروم عنکبوتی

برای بدست آوردن شیب در پشت بام با تغییر طرح اختلاط، شیب مشخص شده را به ما می دهد.

در مجموع کفسازی به روش فوم بتن برای فضاهایی که بیشتر 5سانتی متر عمق دارند مقرون به صرفه است.

- علت همکاری با فوم بتن کیان

فوم بتن کیان یکی از قدیمی ترین مجری های فوم بتن در سطح شهر تهران است که با سابقه درخشان خود در زمینه پرکننده های سبک خوش درخشیده است.

شعار همیشگی این گروه کیفیت بالا کار است که در این چند سال به کارفرمایان ثابت شده است.